Galapagos NV
Hieronder vindt u informatie uit het register openbaarmaking voorwetenschap. Deze informatie is door de organisatie verstrekt.
Publicatie datum
25 mei 2010 - 07:19
Statutaire naam
Galapagos NV
Titel
Galapagos ontvangt succesbetaling in osteoporose alliantie
Bericht
Mechelen, België; 25 mei 2010 – Galapagos NV (Euronext: GLPG) kondigt aan dat zij een succesbetaling van €2,9 miljoen heeft ontvangen in de alliantie met Eli Lilly and Company op het gebied van osteoporose (botontkalking).
Lilly en Galapagos zijn in 2008 een samenwerking gestart om nieuwe medicijnen voor osteoporose te ontwikkelen. Deze overeenkomst geeft Lilly toegang tot 12 van de door Galapagos ontdekte osteoporose targets die een rol spelen bij botvorming. Galapagos is verantwoordelijk voor de ontwikkeling van kandidaat-medicijnen tot aan klinische Fase IIa, het zgn. Proof of Concept. Tot op heden heeft Galapagos een totaal van €9,8 miljoen aan succesbetalingen van Lilly ontvangen.
“Ondanks de uitdagingen die eigen zijn aan het werken in het osteoporose gebied, boekt onze drug discovery aanpak mooie resultaten,” zegt Onno van de Stolpe, CEO van Galapagos. “De moleculen die we tot nu toe hebben geïdentificeerd zorgen voor botopbouw en we zijn bezig deze verder te optimaliseren tot kandidaat-medicijnen, met als doel oraal beschikbare moleculen aan het Lilly’s ontwikkelingsteam te leveren.”
Over Galapagos
Galapagos is een middelgroot biotechnologiebedrijf. Het bedrijf is gespecialiseerd in het ontdekken en ontwikkelen van moleculen en antilichamen met nieuwe werkingsmechanismen. Galapagos heeft één van de grootste pijplijnen in de biotech met vier programma’s in de klinische fase en meer dan vijftig chemische molecuul programma’s in onderzoek en preklinische ontwikkeling. Via risicodragende allianties met GlaxoSmithKline, Eli Lilly, Janssen Pharmaceutica, Merck & Co. en Roche kan Galapagos mogelijk tot €3 miljard aan succesbetalingen ontvangen plus royalty’s. Inclusief de BioFocus en Argenta service units, heeft Galapagos nu meer dan 670 medewerkers in zes landen, met haar hoofdkantoor in Mechelen, België. Meer info op www.glpg.com
CONTACT
Galapagos NV
Onno van de Stolpe, CEO
Tel: +31 6 2909 8028
ir@glpg.com
Elizabeth Goodwin, Director Investor Re
Gerelateerde downloads
Datum laatste update: 18 april 2025