Terug

Ik ben een beleggingsonderneming in het VK, kan ik na brexit diensten in Nederland blijven verrichten op basis van ‘reverse solicitation’?

De dienstverlening zoals u die nu verleent in Nederland, kunt vanaf 1 januari 2021 niet voortzetten zonder vergunning in een EU-land. ‘Reverse solicitation’ (het aanbieden van diensten op exclusief initiatief van de klant) zal geen oplossing bieden om uw dienstverlening te blijven voortzetten.

Alleen in zeer uitzonderlijke gevallen zal reverse solicitation een mogelijkheid bieden voor klanten om orders in te kunnen leggen bij een onderneming uit het VK. Dit zal per order beoordeeld moeten worden en moet aan strikte voorwaarden voldoen. Hierbij wijzen wij u ook graag op de Q&A’s die ESMA in dit kader heeft gepubliceerd (chapter 13).

ESMA heeft in januari 2021 een statement gepubliceerd waarin voorbeelden worden gegeven van praktijken die niet voldoen aan de voorwaarden voor reverse solicitation. 



Naar alle veelgestelde vragen