Go to content
Artikel 28/05/25

Maak voor iedere deelnemer een persoonlijk transitiedossier

Deelnemers krijgen van jou als pensioenuitvoerder veel informatie over de pensioentransitie: van communicatie over gebruik van de indexatie-AMvB’s tot transitieoverzichten en uitleg over de transitie op de website. Het is belangrijk dat iedere deelnemer alle verstrekte en ter beschikking gestelde informatie op één plek (bijvoorbeeld een persoonlijk digitaal dossier) kan terugvinden. 

Berichten over de pensioentransitie die alleen via een website worden gedeeld, kunnen na verloop van tijd moeilijk vindbaar worden voor deelnemers. Dat geldt ook voor informatie die je via nieuwsbrieven hebt verspreid. Daarom bevelen we aan om voor iedere deelnemer een persoonlijk (digitaal) dossier te maken waar alle (relevante) informatie bij elkaar staat. Zeker als je ervoor kiest om bijvoorbeeld naast de wettelijk verplichte informatie ook algemene brochures met informatie over de transitie te sturen. Dat kan bijvoorbeeld op de MijnOmgeving. Ook voor deelnemers die alle verstrekte informatie op papier ontvangen, is zo’n digitaal dossier handig voor het geval ze in de toekomst veranderen van voorkeurskanaal. Zoals bekend moet alle transitie-informatie correct, duidelijk en evenwichtig zijn.

Handelingsperspectief

De transitie is een geschikt moment om deelnemers niet alleen op de gunstige, maar ook op meer risicovolle aspecten van de (bestaande) pensioenregeling te wijzen. Hanteer je bijvoorbeeld een hoge franchise, lage aftoppingsgrens of geen volledige fiscale premie, maak dat dan in je communicatie (nogmaals) duidelijk. Zo weten deelnemers waar ze aan toe zijn en kunnen ze eventueel tijdig maatregelen nemen, bijvoorbeeld door zelf bij te sparen.

Contact bij dit artikel

AFM

Wilt u het laatste nieuws van de AFM ontvangen?

Schrijft u zich dan in voor onze nieuwsbrief, dan houden wij u op de hoogte.