Triodos Vastgoedfonds N.V.
Below you will find information from the register publication of inside information. The information has been provided by the organisation.
Registration date
28 feb 2014 - 08:45
Statutory name
Triodos Vastgoedfonds N.V.
Title
Jaarcijfers 2013 Triodos Investment Management
Comments
Triodos Vastgoedfonds
Triodos Vastgoedfonds belegt in duurzaam gebouwde of beheerde bedrijfspanden en monumenten. Het fonds is in 2013 geherstructureerd van een open-end fonds naar een closed-end fonds om daarmee beter aan te sluiten bij de standaard in de markt.
Triodos Vastgoedfonds beschikt over een kwalitatief hoogwaardige duurzame vastgoedportefeuille. De panden in de portefeuille van het fonds verbruiken ruim 42% minder energie dan een gemiddelde kantorenportefeuille in Nederland. De portefeuille scoort hoog met een bezettingsgraad van 97,6% bij een landelijk gemiddelde van 83%. Ook de looptijd van de huurcontracten is met gemiddeld ruim 5 jaar een positieve indicator voor de kwaliteit van de portefeuille.
Ondanks de goed presterende portefeuille heeft het fonds ook in 2013 te maken gehad met de lastige omstandigheden op de vastgoedmarkt. Hoewel de impact minder substantieel was dan in 2012 daalde het beheerd vermogen van Triodos Vastgoedfonds tot EUR 71,5 miljoen ultimo 2013. Deze daling is mede het gevolg van EUR 5,3 miljoen afwaarderingen. Hiertegenover stond een positief bedrijfsresultaat van EUR 2,5 miljoen. Het indirecte of waarderingsresultaat per aandeel bedraagt EUR -0,63. Hiermee komt het totale resultaat per aandeel uit op
EUR -0,34.
Ultimo 2013 heeft het fonds door middel van een door de aandeelhouders goedgekeurde statutenwijziging de nominale waarde van haar aandelen verlaagd. Na verlaging van de nominale waarde ontstond ultimo 2013 ruimte voor een tussentijdse uitkering aan de aandeelhouders van EUR 0,20 per aandeel.
Per 31 december 2013 laat Triodos Vastgoedfonds het volgende resultaat zien:
Rendement* 1 jaar 3 jaar gem. 5 jaar gem.
Triodos Vastgoedfonds -30,9% -16,3% -11,3%
* Tot 15 juli 2013 zijn de genoemde rendementen berekend op basis van herrekende intrinsieke waarde, inclusief herbelegging dividend. Vanaf 15 juli 2013 wordt het rendement berekend op basis van de koers die bepaald wordt door vraag en aanbod, inclusief h
Date last update: 01 July 2025