Terug

Kan de berekening van de GUISE achterwege blijven als voor traditionele levensverzekeringen en lijfrenteverzekeringen?

Nee. De berekening van de GUISE kan niet achterwege blijven.Voor alle complexe producten moet een GUISE berekend worden. Dit geldt dus ook voor traditionele levensverzekeringen en lijfrenteverzekeringen zijnde complexe producten in de zin van artikel 1, sub d, Besluit Gedragstoezicht financiële ondernemingen Wft. Een consument moet namelijk voor alle complexe producten een financiële bijsluiter kunnen nalezen, zodat hij inzicht kan krijgen in de meest wezenlijke aspecten van het product en hij deze kan vergelijken met eigenschappen van andere financiële producten. Bij traditionele levensverzekeringen en lijfrenteverzekeringen zal de laagste opbrengst in beginsel direct de GUISE zijn. Wel moet er bij de bepaling van de GUISE rekening gehouden worden met kosten die nog in mindering worden gebracht.



Naar alle veelgestelde vragen