Terug

In welke mate moeten bijkantoren van banken of verzekeraars op de BES, waarvan het hoofdkantoor is gevestigd op Curaçao of St Maarten en die daar een vergunning hebben van de CBCS, op de BES informatie inwinnen als advies verstrekt wordt?

Het bijkantoor op de BES moet op grond van de gedragsregels alle informatie, als een consument wordt geadviseerd (zie eisen ten aanzien van passende advies, artikel 5:7 en 5:8 WfmBES), inwinnen en bewaren. Het hoofdkantoor op bijvoorbeeld St. Maarten of Curacao kan dan deze aanvragen beoordelen. Als dit het geval is, moet de procedure zodanig zijn dat alle aanvragen uit de BES eilanden zichtbaar gefiatteerd worden door de goedgekeurde feitelijk leidinggevende. De instelling op de BES moet ervoor zorgen dat deze procedure goed wordt geborgd in de organisatie.



Naar alle veelgestelde vragen