Aanpak

link naar veelgestelde vragen over provisie

Het spel over irrationeel geldgedrag

In het interactieve spel ´De ene euro is de andere niet´ staan irrationele keuzes over geldzaken centraal. Het spel is te spelen in het Geldmuseum in Utrecht en ook online op de Consumentensite.


Waarom is er geen euro gelijk?
Soms lijkt geld in de ene situatie meer waard dan in de andere. Hoe dat kan? Daar komt de bezoeker achter door het nieuwe spel ´De ene euro is de andere niet´  te spelen. Dan blijkt hetzelfde geld soms meer waard. Mensen gaan nu eenmaal niet altijd rationeel met geld om. 

In het spel mag de speler zelf bedenken wat andere mensen in bepaalde situaties zouden doen. Bijvoorbeeld of ze 20 minuten fietsen om 5 euro korting te krijgen bij een andere winkel voor een koptelefoon van 15 euro. En of ze dat ook doen voor 5 euro korting op een jas van 125 euro. Het lijkt alsof het niet uitmaakt… Maar dat blijkt wel zo te zijn! De ene euro is de andere daarom niet. 

Hoe zou jij het doen? 
Het spel bestaat uit vijf filmpjes met steeds een andere situatie. Deze situaties zijn gebaseerd op wetenschappelijk onderzoek. Spelers van het spel kunnen zelf bedenken wat zij zelf zouden doen in een dergelijke situatie en ontdekken wat andere mensen in dezelfde situatie zouden doen. Het spel is hier online te spelen:

banner ene euro is de andere niet